Büyü Nedir?

Büyü tabiat kanunlarına aykırı istenilen sonuçları elde etmek iddiası olan Metafizik ve ritüellerle uğraşan medyum, hocaların yaptıkları işlem ve eylemlerin geneline verilen isimdir. Büyü kelimesinin bir çok anlamı olmakla beraber eski Türkçe de din adamı olarak ta bilinmekteydi. Büyü tarihi eski kitapların ve Kutsal kitapların da bahsettiği kadar gerçek ve sonuç alınan bir ritüel olduğunu unutmamak gerekiyor. Ama büyü işleri ile uğraşanların Ülkemizde de çok nadir kişiler yani çok olmadıkları bilinir. Elbette biraz bilgi birikimi ve el almış kişiler büyüler ile ilgili işlemler yaparak insanların arzu ve isteklerine cevap vermektedirler.

Çeşitli Büyüler

Fakat bilinmesi gereken en önemli husus büyünün ne büyüsü olduğu ve kime ne için yaptırıldığıdır. Büyü bilmek büyü yapmakla aynı şey değildir. Lakin büyü ile diğer muska, tılsım ve bir takım buna benzer şeyleri büyü ile karıştırmamak gerekiyor. Büyü çok ince hesaplar gerektiren, tecrübe ve ilim gerektiren bir durumdur. Kullanılacak malzemeden, okunacak yazıtlardan, kullanılacak lisanlara kadar çok çeşit şekilleri vardır. Bir kişinin bağlanması, iki insanı birbirinden ayırmak, uzaklaştırmak, yuva dağıtmak, ara düzeltmek, barıştırmak, korunmak ve çok daha farklı durumlar için büyünün yapıldığı bilinir.

Büyünün Tarihi

Büyünün tarihi çok eskidir. Eski Mısırdan tutunda mitolojik zamanlara uzanan bir geçmişi vardır. Mitolojik tanrıların kullandığı aletler, silahlar bile büyü ve sihirle güçlendirilmiş ve bunlarla savaşmışlardır. Büyülü sözlerle insanlar hasta edilmiş, büyülenmiş ve kontrol altında tutulmak istenmiştir. Günümüz 2021 de bile hala bir takım güçlü büyüler ile iktidar sahibi kişiler üzerinde bir takım oyunlar oynanmakta ve yaşam seyirleri değiştirilmektedir. Bir çok insan tarafından inanılan ve bir takım arzu emellerin yerine getirilmesi için yapılan bu büyü eylemi etkili sonuçlar vermiş ve bundan birçok insan nemalanmıştır.

Büyü Kitapları

Eski çağlardan bu yana yapılan tüm büyülerin yazıtları ve yapılışları belli kitaplarda toplanmış ve bu kitaplar gerçek medyum hocaların ellerinden bir diğerine geçerken ustaca ve profesyonelce korunmuştur. Kafadan yazma büyülerden bahsetmiyoruz. Yapılmış, denenmiş, deneyimlenmiş büyülerden bahsediyoruz. Hayatımızın bile akışını değiştirecek bu büyülerin gerçek anlamda yapılışlarına çok az kişi şahit olmuştur. Ürkütücü olmasından yanı sıra farklı durumlarda da pozitif sonuçlar alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonMevan Hocayı Ara